دریافت مشاوره، انتخاب و خرید دستگاه بسته بندی خشکبار و خرما

دستگاه بسته بندی خشکبار و خرما

دستگاه بسته بندی خشکبار یکی از ملزومات اولیه و اساسی برای کسب و کارهایی است که در زمینه بسته بندی، فروش و توزیع خشکبار و خرما فعالیت دارند. تا قبل از تولید و فراگیر شدن این دستگاه‌ها، چندین نیروی کار در مراکز تولید و توزیع مواد غذایی، مخصوصا خشکبار و خرما، به کار بسته بندی مشغول می‌شدند. سرعت بسته‌بندی این نیروها هم کمتر از دستگاه بسته بندی خشکبار است و م دقت و ظرافت بسته‌بندی انسانی کمتر از دستگاه‌هایی مانند دستگاه شرینک پک است. خوشبختانه امروزه دستگا‌های پیشرفته با امکانات مناسب برای این کار توسط کاخانه‌های مختلف مانند نادی پک تولید می‌شود. 

در ادامه در مورد دستگاه بسته بندی خشکبار و خرما اطلاعات بیشتری ارائه می‌دهیم. 

دستگاه بسته بندی خشکبار چیست؟

 دستگاه بسته بندی خشکبار می‌تواند انواع مختلفی داشته باشد. در حالت این دستگاه به ماشینی گفته می‌شود که محصول یا ظرف آن را دریافت کرده و نایلون بسته بندی را به دور آن می‌کشد. از نظر عملکرد، دستگاه بسته بندی مناسب خشکبار می‌تواند دستی، اتومات یا نیمه اتومات باشد. در حالت اتومات، بر خلاف حالت دستی، کشیدن نایلون به دور ظرف حاوی خشکبار، وکیوم کردن پلاستیک بسته بندی و دوخت آن به کلی توسط دستگاه و به صورت اتوماتیک انجام می‌شود. 

استفاده از دستگاه بسته بندی خشکبار اتوماتیک علاوه بر اینکه استفاده از نیروی انسانی را از بین می‌برد، سرعت و دقت بیشتری نیز دارد. کافی است ظرف محصول در داخل کابین یا نوار ورودی دستگاه قرار داده شود، ادامه فرایند بسته بندی توسط دستگاه انجام خواهد شد.

کاربرد دستگاه بسته بندی خشکبار چیست؟

دستگاه بسته بندی خشکبار همانطور که از نام آن مشخص است، بیشتر برای بسته بندی خشکبار، خرما و محصولات مشابه مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما این دستگاه را می‌توان برای محصولات مختلف دیگر نیز به کار برد؛ مانند بسته بندی چای، خوراکی‌های مختلف مانند بیسکوئیت، کیک و... . 

مکانیزم دستگاه های بسته بندی خشکبار بر اساس نوع بسته‌بندی و ساختار دستگاه متفاوت است. روش‌های بسته‌بندی خشکبار و دستگاه‌های مناسب برای این کار معمولا شامل موارد زیر می‌شود:

  1. بسته‌بندی خشکبار سلفونی: این دستگاه‌ها امکان بسته‌بندی خشکبار در وزن‌های مختلف را دارند. مواد مورد نظر در این روش درون سلفون ریخته شده و عملیات دوخت سلفون انجام می‌شود.
 • بسته‌بندی خشکبار  به روش وکیوم: برای بسته‌بندی خشکبار  به صورت وکیوم، از دستگاه‌های بسته‌بندی وکیوم استفاده می‌شود. این دستگاه‌ها با از بین بردن هوای موجود در بسته، محصول را به صورت وکیوم بسته‌بندی می‌کنند.
 1. بسته‌بندی خشکبار به روش شیرینگ: برای بسته‌بندی و شیرینگ کردن کارتن‌ها و بسته‌بندی‌های مخصوص خشکبار  از دستگاه شیرینگ پک استفاده می‌شود. این دستگاه‌ها با استفاده از سیستم حرارتی (برقی یا گازی)، فیلم مخصوص را بر روی جعبه‌ها و کارتن‌های خشکبار  شیرینگ می‌کنند. دستگاه‌های شیرینگ در دو مدل کابینی و تونلی تولید می‌شوند.
 2. بسته‌بندی خشکبار  به صورت جعبه‌ای: برای بسته‌بندی خشکبار  در کیسه‌ها، کارتن‌ها و به صورت فله‌ای، از دستگاه کیسه پرکن استفاده می‌شود. این دستگاه‌ها برای اوزان 5 تا 20 کیلوگرم مناسب هستند و در مدل‌های تک و دوتوزین تولید می‌شوند.
 3. بسته‌بندی خشکبار در فویل سیل: این نوع بسته‌بندی برای بسته‌بندی خشکبار  داخل ظروف یکبار مصرف مورد استفاده قرار می‌گیرد. با استفاده از دستگاه فویل سیل، درب ظروف با فویل بسته می‌شود.

نوع بسته‌بندی خشکبار  بستگی به نیازها، حجم تولید و نوع محصول دارد و با توجه به موارد فوق، می‌توان بهترین روش بسته‌بندی را انتخاب کرد. بر همین اساس هم مکانیزم دستگاه بسته بندی خشکبار متفاوت خواهد بود.

انواع دستگاه بسته بندی خشکبار خانگی

همانطور که در بالا اشاره شد، یکی از مزایای بی‌نظیر بسته‌بندی خشکبار، تنوع وسیعی از ماشین‌آلات بسته‌بندی مناسب برای این محصول است. می‌توان گفت که بسیاری از انواع ماشین‌آلات بسته‌بندی می‌توانند در این زمینه مورد استفاده قرار گیرند؛ مانند دستگاه سیل وکیوم، شیرینگ پک کابینی و تونلی، دستگاه شیرینگ پلی اتیلن و بسیاری از دستگاه‌های دیگر. 

نکته جالب اینکه برخی از این دستگاه‌ها قابلیت استفاده در خانه را هم دارند و کسانی که در منزل به کار بسته بندی خشکبار مشغول هستند، می‌توانند با تهیه این دستگاه از نادی پک، سرعت و دقت کار خود را افزایش داده و میزان درآمد خود را چند برابر کنند. البته نباید فراموش کرد که هر دستگاهی برای استفاده در محیط خانگی مناسب نیست.

انتخاب دستگاه مناسب برای بسته‌بندی خشکبار در منزل نیازمند رعایت اصول و معیارهای خاصی است. این معیارها باید به شکلی در نظر گرفته شوند که بهترین و کارآمدترین انتخاب برای کسب‌وکارهای خانگی در این حوزه انجام شود. به همین دلیل، انواع دستگاه بسته بندی خشکبار خانگی باید بر اساس پارامترهای اصلی زیر نظر انتخاب شوند:

 • فضای کاری
 • حجم تولید روزانه
 • سرمایه اولیه
 • نوع بسته‌بندی 
 • نیاز به برق سه فاز یا تک فاز

چند مورد از دستگاه های بسته بندی خشکبار و خرما خانگی

بر اساس آنچه گفته شد، می‌توان دستگاه های زیر را برای بسته بندی خشکبار در منزل مورد استفاده قرار داد:

 • دستگاه سیل وکیوم رومیزی NPR100: حدود 600 بسته در ساعت
 • دستگاه شیرینگ کابینی NPS80: با سرعت 300 تا 450 بسته در ساعت
 • دستگاه شیرینگ کابینی R80: با سرعت 250 تا 300 بسته در ساعت

لازم به ذکر است که دستگاه‌های دیگر را هم می‌توان برای بسته بندی خشکبار در منزل به کار برد. فقط باید به مصرف تک فاز برق و همچنین ابعاد و وزن دستگاه دقت نمود.

انواع دستگاه بسته بندی خشکبار صنعتی

دستگاه های بسته بندی خشکبار صنعتی بزرگتر از دستگاه‌های خانگی هستند و سرعت بالاتری نیز دارند. همچنین برخی از این دستگاه‌های بسته بندی خشکبار از برق سه فاز برای عملکرد خود استفاده می‌کنند. مهمترین انواع دستگاه بسته بندی خشکبار صنعتی شامل موارد زیر می‌شود:

 • دستگاه شرینگ پلی اتیلن
 • دستگاه شرینک کابینی اتومات
 • دستگاه شرینک تونلی اتومات و نیمه اتومات
 • دستگاه تری سیلر تمام اتومات
 • دستگاه شرینگ تمام اتومات ترکیب شده با نوار جابه‌جایی

 

قیمت دستگاه بسته بندی خشکبار

بدون شک هزینه اولیه برای شروع هر کسب و کاری از معیارهای اصلی موفقیت در آن محسوب می‌شود. برای رسیدن به سود بیشتر، باید نوع دستگاه بسته بندی خشکبار نیز هوشمندانه انتخاب شود. در حالت کلی قیمت دستگاه های بسته بندی خشکبار بر اساس پارامترهای زیر تعیین می‌شوند:

نوع دستگاه بسته بندی: 

دستگاه‌های بسته‌بندی خشکبار می‌توانند از نوع‌های مختلفی باشند. همانطور که اشاره شد، دستگاه‌هایی مانند انواع دستگاه‌ شیرینگ پک، وکیوم، کیسه پرکن، سیل وکیوم و غیره برای این کار مورد استفاده قرار می‌گیرند. هر نوع دستگاه ممکن است با ویژگی‌ها و فناوری‌های خاص خود به قیمت‌گذاری شود.

قابلیت‌ها و ویژگی‌های دستگاه:

دستگاه‌های بسته‌بندی با قابلیت‌ها و ویژگی‌های متفاوتی تولید می‌شوند. برخی از این ویژگی‌ها شامل دقت توزین، سرعت بسته‌بندی، قابلیت تنظیم، اتوماسیون، ردیابی و کنترل، نشانگرهای دیجیتالی و... است. این ویژگی‌ها می‌توانند تاثیر مستقیم در قیمت دستگاه داشته باشند.

ایجاد خط تولید:

در برخی موارد، ایجاد خط تولید کامل که شامل چندین دستگاه بسته‌بندی و تجهیزات جانبی است، می‌تواند باعث افزایش هزینه‌ها شود.

توان تولیدی دستگاه:

دستگاه‌های با توان تولید بیشتر معمولاً قیمت بالاتری دارند. توان تولید نیازمندی‌های شما را مشخص می‌کند و به تعیین اندازه و ویژگی‌های دستگاه تاثیر می‌گذارد.

میزان مصرف انرژی دستگاه بسته بندی خشکبار: 

دستگاه‌های بسته‌بندی با میزان مصرف انرژی مختلفی تولید می‌شوند. مصرف انرژی می‌تواند به تعیین قیمت دستگاه مؤثر باشد.

نوع بسته بندی خشکبار: 

نحوه بسته‌بندی خشکبار ، مانند بسته‌بندی سلفونی، وکیوم، شیرینگ، کارتنی، کیسه‌ای، قوطی و غیره نقش مهمی در تعیین قیمت دارد. هر نوع بسته‌بندی ممکن است به تجهیزات و قطعات خاصی نیاز داشته باشد.

لازم به ذکر است که بسته بندی با پلاستیک بسته بندی (سلفون بسته بندی) برای خشکبار کم‌هزینه‌ترین و آسان‌ترین روش بسته بندی است. در ادامه پلاستیک مناسب برای بسته بندی خشکبار مورد بررسی قرار می‌گیرد.

در نهایت، قیمت دقیق دستگاه بسته‌بندی خشکبار بسته به ترکیب این عوامل و نیازهای خاص شما متغیر خواهد بود. برای دریافت قیمت دقیق، با کارشناسان فروش نادی پک در تماس باشید (02177889365).

برای بسته بندی خشکبار از چه نایلون یا پلاستیکی استفاده می‌شود؟

برای بسته بندی خشکبار می‌توان از متریال‌های مختلف مانند پلاستیک، قوطی، شیشه و... استفاده کرد. اما بهترین و آسان‌ترین راه برای این کار، استفاده از پلاستیک بسته بندی است. پلاستیک‌های بسته بندی انواع مختلفی دارند که ترکیب، ضخامت، کشسانی و قیمت آن‌ها باهم متفاوت است. در مورد خشکبار استفاده از فیلم استرچ غذایی گزینه مناسبی است. فیلم استرچ غذایی با داشتن ویژگی‌های زیر، بهترین متریال برای بسته بندی خشکبار و خرما محسوب می‌شود:

  داشتن جدیدترین استانداردهای بهداشتی 

  نداشتن بو برای ماندگاری بیشتر محصولات غذایی 

  تنظیم اکسیژن و رطوبت برای ماندگاری بیشتر مواد غذایی 

  شفافیت و چسبندگی بالا 

  داشتن خاصیت ضدبخار 

  قابلیت استفاده به صورت دستی یا در دستگاه‌های اتوماتیک

خرید دستگاه بسته بندی خرما و خشکبار

برای خرید دستگاه بسته بندی خشکبار و خرما، می‌توانید نوع دستگاه را پس از تعیین نیازهای خود مشخص کرده و سپس با مشاورین نادی پک تماس بگیرید. برای خرید و مشاوره در مورد دستگا‌های بسته بندی، با شماره‌ زیر در تماس باشید:

02188779365

انواع دستگاه بسته بندی خانگی خرما

برای بسته‌بندی خرما در بسته‌های مختلف دستگاه‌های متعددی از محصولات نادی‌پک را می‌توان به کار برد. برای مثال دستگاه شرینک تونلی تمام‌اتوماتیک NPT1800  در دو مرحله عمل بسته‌بندی را انجام می‌دهد و برای بسته‌بندی خرما در کارخانه‌های ارائه‌دهنده این محصول بسیار مناسب است. 

دستگاه‌های شیرینگ پک در دو نوع تونلی و کابینی برای بسته‌بندی خرما مناسب هستند و علاوه بر شیرینگ پک، از دستگاه‌های زیر نیز می‌توان برای بسته‌بندی خرما استفاده کرد:

 • دستگاه سیل وکیوم
 • دستگاه بسته بندی کیسه پرکن
 • دستگاه فویل سیل
 • دستگاه بسته بندی تک عددی یا پیلوپک

همچنین لازم به ذکر است که انواع مختلف دستگا‌های بسته بندی خرما در سه نوع دستی و اتومات و نیمه اتومات تولید می‌شوند که بسته به نیازهای خود می‌توانید نوع مناسب‌تر انتخاب کنید.

جمع بندی

همانطور که گفته شد، بسته بندی خشکبار یکی از مشاغلی است که سود بالایی دارد و در عین حال امکانات و هزینه چندانی برای این کار مورد نیاز نیست. تا حدی که در ابعاد کوچک می‌توان این کار را در منزل نیز انجام داد. یکی از ملزومات اساسی برای این کار، استفاده از دستگاه بسته بندی خشکبار است. در این مطلب در مورد انواع دستگاه بسته بندی خشکبار و خرما توضیح داده شد و امکانات و ویژگی‌های هریک نیز برشمرده شد. برای کسب اطلاعات بیشتر یا اطلاع از قیمت دستگاه‌های شرینک مناسب برای بسته‌بندی خشکبار و خرما با شماره ۰۲۱۸۸۷۷۹۳۶۵ تماس بگیرید.

11 دیدگاه در مورد “ دستگاه بسته بندی خشکبار

 1. Rahimi گفت:

  سلام و تشکر بابت اطلاعات مفیدی که دادین. دستگاه بسته بندی خشکبار نیمه اتومات با اپراتور سرعتش بیشتر میشه یا دستگاه خشکبار اتومات؟ لطفا سرعت بسته بندی هر کدوم رو تو ساعت بگین

 2. ali گفت:

  عرض ادب. دستگاه وکیوم بسته بندی خشکبار هوای بسته را کاملا خالی میکنه؟ میشه یجوری بسته بندی کرد که یه مقدار هوا درون بسته بماند؟

 3. ملکانی گفت:

  سلام. خیلی ممنون بابت توضیحات کامل و عالی. دستگاه بسته بندی خشکبار برای بسته بندی کشمش مناسب هست؟ گرمای دستگاه کشمش ها رو نرم نمیکنه؟

 4. محسن گفت:

  سلام. یه سوال داشتم از خدمتتون
  هزینه خرید تا راه اندازی دستگاه بسته بندی خشکبار چقدر هست؟

 5. سلیمانی گفت:

  سلام. دستگاه بسته بندی خشکبار بخار پلاستیک تولید میکنه؟ بوی پلاستیک موقع بسته بندی میاد؟

 6. محمد گفت:

  سلام. همه دستگاه هایی که گذاشتید دستگاه بسته بندی خشبار هستن؟ کدوم یک بهتره برای بسته بندی خشکبار؟ راهنمایی کنید

 7. سردرودی گفت:

  قیمت دستگاه وکیوم بسته بندی خشکبار چنده؟ چند نوع دستگاه دارین؟

 8. زارعی گفت:

  سلام وقت بخیر. همه دستگاه هایی که اول صفحه گذاشتن، دستگاه بسته بندی خشکبار هستن؟ کدوم یک مناسب تره؟

 9. علیرضا گفت:

  قیمت دستگاه بسته بندی خشکبار کوچک چنده؟ برای مغازه نسبتا کوچک میخوام؟

 10. فرهود گفت:

  وزن خشکبار رو هم دستگاه بسته بندی خشکبار مشخص میکنه یا باید قبل از بسته بندی توزین بشه؟

 11. رهایی گفت:

  قیمت دستگاه وکیوم بسته بندی خشکبار رو بفرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *