راهکار کامل بسته‌بندی برای دستگاه بسته بندی خشکبار و خرما

دوخت شرینک

شرینک کابینی

شرینک نیمه

شیرینک نیمه

تونل شرینک

شیرینگ تونلی

شرینک پلی‌اتیلن

تری سیلر -

سیل وکیوم

دستگاه بسته بندی خشکبار و خرما
دستگاه شرینک کابینی R80اطلاعات دستگاه
basket

دستگاه شرینک کابینی R80

کد محصول :

دستگاه شرینک کابینی NPS80اطلاعات دستگاه
basket

دستگاه شرینک کابینی NPS80

کد محصول :

دستگاه شرینک کابینی NP70 اطلاعات دستگاه
basket

دستگاه شرینک کابینی NP70

کد محصول :

دستگاه شرینک نیمه اتومات NPV100 اطلاعات دستگاه
basket

دستگاه شرینک نیمه اتومات NPV100

کد محصول :

دستگاه شیرینک نیمه اتومات SR140 اطلاعات دستگاه
basket

دستگاه شیرینک نیمه اتومات SR140

کد محصول :

دستگاه شرینک نیمه اتومات NPT10 اطلاعات دستگاه
basket

دستگاه شرینک نیمه اتومات NPT10

کد محصول :

دستگاه شرینک نیمه اتومات SR140-NPT10 اطلاعات دستگاه
basket

دستگاه شرینک نیمه اتومات SR140-NPT10

کد محصول :

دستگاه تونل شرینک تمام اتوماتیک NPT1800 اطلاعات دستگاه
basket

دستگاه تونل شرینک تمام اتوماتیک NPT1800

کد محصول :

دستگاه شیرینگ تونلی تمام اتوماتیک NPA1800-NPT1800اطلاعات دستگاه
basket

دستگاه شیرینگ تونلی تمام اتوماتیک NPA1800-NPT1800

کد محصول :

دستگاه شرینک پلی‌اتیلن NPM90 اطلاعات دستگاه
basket

دستگاه شرینک پلی‌اتیلن NPM90

کد محصول :

تری سیلر - دستگاه تری سیلر تمام اتومات NPR1000 اطلاعات دستگاه
basket

تری سیلر - دستگاه تری سیلر تمام اتومات NPR1000

کد محصول :

دستگاه سیل وکیوم رومیزی NPR100اطلاعات دستگاه
basket

دستگاه سیل وکیوم رومیزی NPR100

کد محصول :

دستگاه سیل وکیوم روتاری نیمه اتومات NPR200 اطلاعات دستگاه
basket

دستگاه سیل وکیوم روتاری نیمه اتومات NPR200

کد محصول :

دستگاه دوخت شرینک تمام اتوماتیک NPA1800اطلاعات دستگاه
basket

دستگاه دوخت شرینک تمام اتوماتیک NPA1800

کد محصول :

دستگاه وکیوم بسته بندی خشکبار

خرما و خشکبار از جمله خوراکی‌های پرطرفدار و پرکاربرد در داخل و خارج ایران است. صادرات خرما و خشکبار سالانه سود زیادی را برای تولیدکنندگان ایرانی به دنبال دارد، از این رو انتخاب یک روش اصولی برای بسته بندی خرما و خشکبار جهت حفظ سلامت و ایمنی این محصولات تا زمانی که به دست مشتری برسند بسیار حائز اهمیت است. با انتخاب یک دستگاه مناسب برای بسته بندی خرما و خشکبار می‌توان علاوه بر حفظ ارزش غذایی، بر زیبایی ظاهری آن‌ها نیز افزود و کاربران را برای خرید از یک برند خاص ترغیب نمود. جلب توجه کاربران و افزایش تعداد مشتریان موجب افزایش میزان درآمد و سود حاصله از این تجارت پرطرفدار خواهد شد.

نحوه بسته بندی خرما با دستگاه

دستگاه های بسته بندی خرما و خشکبار ویژگی‌های یک دستگاه ایده‌آل برای بسته بندی از خشکبار می‌توان به کاهش خطرات و صدمات ناشی از بسته‌بندی غیراصولی، حفظ خصوصیات اصلی مواد غذایی مانند شکل، ساختار و طعم، ارائه بسته‌بندی مقاوم و متناسب با فرآیند طولانی مدت ذخیره‌سازی، جابجایی، توزیع و صادرات و کاهش هزینه‌های نهایی مصرف‌کننده اشاره نمود.

بسته بندی خرما و خشکبار به آسانی توسط دستگاه‌هایی مانند دستگاه شرینک تونلی تمام اتوماتیک NPT1800، دستگاه سیل وکیوم رومیزیNPR100  و دستگاه شرینک پلی‌اتیلنNPM90  انجام می‌شود.

با توجه ویژگی ها و مشخصات فنی موجود در هر دستگاه می توانید دستگاه مناسب را برای خط تولید خرما انتخاب کنید. در صورتی که برای انتخاب نیاز به مشاوره دارید، کارشناسان نادی پک منتظر تماس شما هستند تا شما را در این مسیر راهنمایی کنند: 021-88779365

اهمیت بسته بندی خشکبار و خرما

آب و هوای گرمسیری بسیاری از مناطق ایران باعث شده‌ است تا بسیاری از تولیدکنندگان ایرانی به فکر بهره بردن از این تجارت سودآور باشند. از این رو انتخاب یک بسته‌بندی جذاب و ایده‌آل برای خرما کلید موفقیت مجموعه تجاری شما در این عرضه پر رقابت خواهد بود. علاوه بر آن در صورت داشتن یک بسته‌بندی با دوام، محکم و با کیفیت مناسب می‌توانید به صادرات خرما نیز بپردازید. به بیانی دیگر یک بسته‌بندی زیبا و جذاب موجب تمایز شما از سایر گونه‌های مشابه خواهد شد.

هدف از بسته بندی خرما حفظ ارزش غذایی و کیفیت آن در طول پروسه ذخیره‌سازی، حمل و نقل، توزیع و تا زمانی است که به دست مشتری برسد. نوع بسته بندی انتخاب شده باید بتواند مانع از نفوذ حشرات، گردوغبار، رطوبت و نور آفتاب شود. حفظ ایمنی خرما و محافظت از آن در برابر انواع خطرات و آسیب‌های احتمالی نقش مهمی در جلب اعتماد کاربران و تبدیل آن‌ها به مشتریان وفادار یک برند ایفا می‌کند. به صورت کلی به هنگام بسته بندی خرما باید به دو فاکتور فاسد و نرم شدن آن توجه ویژه‌ای داشته باشید.

با انتخاب یک بسته‌بندی متناسب با محصول خود می‌توانید هزینه توزیع را به حداقل رسانده و میزان درآمد حاصل از فروش آن را به شدت افزایش دهید.

چرا به بسته بندی نیاز داریم؟

اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که  با نادیده ‌گرفتن اهمیت بسته‌بندی سعی در کاهش هزینه‌های خود دارید، فراموش نکنید که با این کار کل هزینه‌های خود را به هدر خواهید داد. در دهه‌های گذشته خشکبار به صورت فله‌ای عرضه می‌شد اما امروزه بدون بسته بندی امکان فروش آن به صورت عمده و خرده وجود ندارد.

شرط محبوبیت خشکبار، تازه ماندن و حفظ شدن کیفیت آن در طولانی مدت است. با یک بسته‌بندی ایده‌آل می‌توانید عواملی مانند میزان نفوذ رطوبت، نور و اکسیژن را کنترل نموده و میزان ماندگاری محصولات خود را افزایش دهید.

علاوه بر آن بسته‌بندی ظاهر زیبایی به محصولات شما بخشیده و نحوه چیدمان آن در قفسه‌های فروشگاه را آسان می‌کند. مصرف‌کنندگان با مطالعه اطلاعات ارائه شده در خصوص دستورالعمل مصرف، ویژگی‌های نگهداری، ترکیبات سازنده و ارزش غذایی مواد مورد نظر می‌توانند متناسب با نیاز خود انتخاب مطمئنی انجام دهند.

چگونه خرما را بسته بندی کنیم؟

خرما و خشکبار از محصولاتی هستند که بسته بندی آنها به دلیل حفظ ارزش غذایی و کیفیت آنها تا زمان رسیدن به دست مشتری از اهمیت بالایی برخوردار است. تنوع روش ها و دستگاه های بسته بندی خرما و خشکبار باعث شده است که برخی تولید کنندگان در انتخاب بهترین روش دچار سردرگمی شوند.

در ادامه این مقاله قصد داریم بهترین روش های بسته بندی خرما و مراحل بسته بندی خرما را معرفی کرده و به نکاتی مهم در خصوص این مساله بپردازیم.

راه های بسته بندی خرما و خشکبار

همانطور که پیش از این نیز بیان کردیم بسته بندی خرما و خشکبار تعیین‌ کننده‌ترین راهکار جهت حفظ سلامتی، کیفیت و تازه ماندن آن‌ها به هنگام حمل‌ و نقل و صادرات آن‌ها به کشورهای دیگر است. در این بخش قصد داریم به تعدادی از کارآمدترین روش‌های بسته بندی خرما و خشکبار بپردازیم.

بسته بندی خرما با جعبه مقوایی

در این روش پیش از انتخاب مقوای مورد نظر میزان مقاومت و استحکام آن در برابر آسیب‌های احتمالی، کیفیت و بهداشت آن به دقت مورد بررسی قرار می‌گیرد. استفاده از مقوا برای بسته بندی بسیار مقرون به صرفه‌ بوده و قیمت نهایی محصول را افزایش می‌دهد. از این رو اکثر افراد می‌توانند محصول مورد نظر را خریداری نمایند. همچنین می‌توانید یک طرح گرافیکی متناسب با برند را جهت افزایش میزان جذابیت بر روی آن چاپ کنید.

بسته بندی پلاستیکی خرما و خشکبار

جعبه‌های پلاستیکی گران‌تر از جعبه‌های مقوایی هستند. پس از مصرف می‌توان آن‌ها را به آسانی از سطح شهر جمع نموده و به چرخه بازیافت بازگرداند. ظروف پلاستیکی از مقاومت و استحکام بالایی در برابر شکستگی برخوردارند این ویژگی باعث سالم ماندن محتویات درون آن به هنگام جابجایی می‌شود. این جعبه‌ها یکبار مصرف نیستند و پس از مصرف خرما و خشکبار درون آن می‌توان از جعبه برای مصارف دیگری استفاده نمود.

به دلیل حالت چسبندگی خرما و جلوگیری از خشک شدن خرما و خشکبار پیش از آنکه درون جعبه قرار داده شوند باید با لایه‌ای از سلفون بسته بندی یا فیلم شرینگ پوشانده شوند که در ادامه به معرفی این دسته از انواع بسته بندی خرما خواهیم پرداخت.

سلفون بسته بندی خرما

سلفون بسته بندی یک لایه نازک و شفاف زیست تخریب پذیر است که از بیومواد به دست آمده و انواع مختلفی دارد. سلفون بسته بندی سالم‌ترین راه برای فروش خرما بسته بندی شده و خشکبار است؛ زیرا ساختار آن مانع از نفوذ گرد و غبار، رطوبت، باکتری، روغن و… به درون بسته‌بندی شده و در برابر تغییرات دمایی مقاوم است. برای مثال سلفون بسته بندی محافظ از خاصیت کشسانی بالایی برخوردار است و زمانی که به دور محصول پیچیده شود موجب حفظ طراوت و تازگی آن می‌شود. یکی دیگر از انواع سلفون بسته‌‌بندی سلفون شفاف است که دارای بافت نرم و انعطاف‌پذیر است. همچنین خاصیت چاپ‌پذیری و شفافیت آن باعث افزایش میزان وضوح و جذابیت بسته‌بندی می‌شود.

فیلم شیرینگ بسته بندی خرما

در ساخت فیلم شرینک از پلاستیک پلیمری استفاده شده‌است. فیلم شرینگ با حرارت دهی بر روی ماده مورد نظر جمع شده و از آن در برابر ضربه، فشار، انواع آلودگی و تغییرات دمایی محافظت می‌کند. از مناسب‌ترین انواع فیلم شرینگ به منظور بسته بندی خرما و خشکبار و به طور کلی مواد غذایی می‌توان به فیلم شرینگ پلی‌الفین اشاره نمود. این فیلم شفاف و براق بهترین گزینه برای بسته‌بندی مواد غذایی و حفظ کیفیت آن محسوب می‌شود.

فیلم پلی الفین بسته بندی

فیلم شرینک پلی‌الفین با اتصال عرضی نیز استریل بوده و دارای تاییدیه سازمان غذا و دارو است. با استفاده از این فیلم می‌توان طول عمر بسته‌بندی و میزان ماندگاری درون آن را تضمین نمود. فیلم شرینگ پلی‌اتیلن با خاصیت رنگ‌پذیری و مقاومت در برابر انواع آسیب‌ها و پارگی انتخاب مناسب دیگری به منظور بسته‌بندی مواد غذایی است. این فیلم دارای قیمت مناسبی است و سبک بودن آن موجب افزایش فضای ذخیره‌سازی خواهد شد.

نکات مهم بسته بندی خرما و خشکبار

با توجه به کاربرد گسترده خرما و خشکبار و صادراتی بودن این اقلام، به هنگام طراحی بسته‌بندی برای این محصولات باید به نکاتی توجه نمود که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

بسته بندی با روش های روز دنیا

استفاده از استراتژی‌های متنوع بازاریابی تاثیر زیادی در میزان موفقیت تجاری یک مجموعه و جلب مشتری دارد. یکی از پرکاربردترین و کارآمدترین روش‌های بازاریابی، بسته بندی محصولات است. با ارائه یک بسته بندی خاص و منحصر به فرد که متناسب با ساختار بسته‌بندی روز دنیا طراحی شده باشد می‌توان توجه مخاطبین زیادی را در بازارهای بین‌المللی جلب نمود. بسته‌بندی ایده‌آل و جذاب یکی از موثرترین راه‌ها برای حضور قدرتمند یک کسب ‌و کار در عرضه پر رقابت جهانی است.

محافظت از محصول با بسته بندی

به هنگام انتخاب جنس بسته بندی خرما و خشکبار باید به این نکته توجه نمود که این بسته بندی باید بتواند  از این محصولات در برابر رطوبت، فشار، تغییرات دمایی در شرایط جوی مختلف محافظت کند. به عبارتی دیگر بسته‌بندی باید کیفیت و ارزش غذایی آن‌ها را در دراز مدت و مسافت‌های طولانی در بالاترین سطح ممکن تضمین کند.

 

اطلاعات روی بسته بندی خرما و خشکبار

خرما و خشکبار در دسته مواد غذایی قرار می‌گیرند. از این رو باید اطلاعاتی در خصوص تاریخ تولید، انقضا، نحوه نگهداری و مدت زمان مصرف بر روی بسته‌بندی درج شود تا مصرف آن را برای کاربران آسان کند. همچنین برخی از مشتریان نسبت به رژیم غذایی خود حساس هستند، اشاره به میزان قند و کالری موجود در محصولات موجب جلب اعتماد این دسته از کاربران و افزایش میزان محبوبیت برند تجاری شما در بازار هدف خواهد شد.

خلاقیت در بسته بندی خشکبار

هرچه میزان خلاقیت به کار رفته در بسته بندی خرما و خشکبار و تزئین آن بیشتر باشد، شانس آن برای دیده‌ شدن بیشتر خواهد بود. برای مثال می‌توانید خشکبار خود مانند گردو، بادام، فندق و… را درون لایه‌ای از شکلات قرار دهید و یا درون خرما را با پس از خارج نمودن هسته آن با مغز گردو پر کنید. این ایده‌ها موجب افزایش تعداد مشتریان خواهند شد.

همچنین با چاپ طرح گرافیکی جذاب و لوگوی برند خود بر روی بسته‌بندی می‌توانید توجه مشتریان را به خود جلب نموده و میزان ماندگاری خود در ذهن آن‌ها را ارتقا دهید.

متناسب بودن بسته بندی با فرهنگ جامعه مصرف کننده

علاوه بر آسان باز شدن بسته‌بندی، در طراحی آن باید به علایق، سلایق و به طور کلی فرهنگ کشورهای دیگر نیز توجه ویژه‌ای نمود. هرچه طرح، رنگ، ابعاد و سایز بسته‌بندی با استانداردهای بازار هدف مطابقت بیشتری داشته باشد، برند شما با استقبال بیشتری از سوی مشتریان مواجه خواهد شد. فراموش نکنید که هر جامعه‌ای دیدگاه‌ها و عادات رفتاری خاص خود را دارد. اگر به صورت ناخواسته در طراحی خود به مواردی اشاره کنید که از نظر آن‌ها غیرقابل قبول باشد بدون توجه به کیفیت محصول آن را نادیده می‌گیرند.

ابعاد مناسب بسته بندی خرما

توجه به ابعاد بسته بندی خرما و خشکبار بسیار مهم است زیرا ابعاد آن باید به گونه‌ای طراحی می‌شود که در روند ذخیره‌ سازی و حمل و نقل آن مشکل ایجاد نکند و در عین حال محتویات درون بسته‌بندی آسیب نبینند.

الگوبرداری از بسته بندی‌های دیگر

برای رسیدن به یک بسته‌بندی ایده‌آل باید ابتدا به دقت بسته‌بندی‌های سایر برندها و رقبای خود را بررسی کنید. این کار به منزله نوعی آزمون و خطا و تجربه‌اندوزی برای شما خواهد بود تا با عدم تکرار اشتباهات آن‌ها بسته‌بندی خاص و منحصر به فرد برند خود را طراحی کنید.

قیمت دستگاه بسته بندی خشکبار وکیوم

دستگاه بسته بندی خشکبار و خرما یکی از دستگاه‌هایی با کارایی فوق العاده بالا هستند که توجه عموم را به خود جلب کرده و روز با روز بر میزان محبوبیت آنها افزوده می‌شود. زیرا همان طور که در مطالب گذشته نیز عنوان کردیم، چنین دستگاه‌هایی کیفیت و ویژگی‌های عالی یک محصول را بسیار بالا می‌برند. انواع دستگاه‌های بسته بندی خرما شامل تنوع گسترده‌ و بسیار زیادی هستند که یکی از مرغوب‌ترین آنها انواع دستگاه وکیوم بسته بندی خرما است. چنین دستگاه‌هایی به صورت تمام اتوماتیک طراحی و ساخته شده‌اند. از این رو کار بسته بندی محصول را بسیار راحت و آسان  و به سریع‌ترین شکل ممکن با ظرافت بالایی انجام می‌دهند.

به دلیل ارزش بالایی که دستگاه‌های وکیوم بسته بندی خرما دارند، خرید و فروش آنها نیز بسیار بالا می‌باشد. حال باید بدانیم که قیمت روز این دستگاه‌ها چقدر می‌باشد تا بتوانیم به راحتی خرید خود از آنها را با مناسب‌ترین نرخ روز انجام دهیم‌. هر کدام از دستگاه‌های بسته بندی خرما با توجه به ویژگی‌ها و کارایی‌هایی که دارند، نرخ‌های مختلف در خرید و فروش عمده و یا تکی را به خود اختصاص داده‌اند. دستگاه‌های وکیوم بسته بندی خرما نیز دارای انواع مختلف از جمله: وکیوم رومیزی، وکیوم بسته بندی خرما تک کابین و وکیوم دو کابین است که هر کدام از این انواع با شرایط ویژه‌ای تولید شده و هر یک کارایی عالی از خود نشان می‌دهند. اما بر اساس نوعی که دارند، قیمت‌های خرید و فروش آنها نیز متغیر می‌باشد.

پس برای پی بردن به قیمت روز انواع دستگاه وکیوم بسته بندی خرما، باید به نوع آن و کیفیتی که دارند و همچنین به نرخ‌های روز خرید و فروش این کالاها توجه ویژه‌ای داشت. به این شکل نرخ خرید و فروش انواع دستگاه‌های وکیوم بسته بندی خرما مشخص می‌شود و می‌توان با بهترین قیمت‌های روز، خرید چنین دستگاه‌های پرکاربرد را انجام داده و به بهترین و بی نقص‌ترین شکل ممکن، خرماهای خود را بسته بندی کرد.

مزایای بهترین دستگاه‌های بسته بندی خرما

بهترین و کاربردی‌ترین دستگاه‌های بسته بندی خرما به دلیل کارایی‌های بسیار خوبی که از خود نشان می‌دهند، مورد توجه عام و خاص قرار گرفته‌اند. چنین دستگاه‌هایی دارای مزایای مهمی نیز هستند که بر اساس این مزایا مورد توجه بسیار بالاتری قرار گرفته‌اند. از مزایای مهم بهترین دستگاه‌های بسته بندی خرما می‌توان به سرعت عمل بالای آن‌ها اشاره کرد. دستگاه‌های بسته بندی خرما به گونه‌ای طراحی شده‌اند که به سرعت کار خود را انجام‌ می‌دهند. از این رو با صرف زمان بسیار کم و بدون زحمت بسیار زیاد می‌توان در کمترین زمان ممکن به شکلی کاملا سریع محصول خود را بسته بندی نموده و آن را به بازار عرضه کرد.

همچنین همان طور که قبلا نیز گفتیم، بسته بندی با این دستگاه‌ها بسیار بهداشتی بوده و بسته بندی به شکلی سالم انجام می‌گیرد. از این رو محصول از آلودگی‌ها و نفوذ مواد مضر به داخل بسته بندی در امان بوده و خریداران می‌توانند محصولی بهداشتی و سالم را مصرف کنند. وجود دستگاه‌های بسته بندی خرما سبب شده است تا با شکل‌های نوین‌تر و در بسته بندی‌های گوناگون و بسیار متنوعی کار بسته بندی خرما را انجام داد. به این شکل هر فردی می‌تواند بر اساس نیاز خود بسته بندی‌های مختلف محصول را تهیه کند‌. وجود بسته بندی‌های تک عددی و یا چند عددی این محصول خاص سبب شده است تا در مراسمات مذهبی مختلف، پخش خرما با رعایت بهداشت بسیار بالایی انجام شود و دیگر استفاده از خرما در هیچ‌ مراسمی مثل گذشته نیست.

دستگاه‌های بسته بندی خرما همچنین علاوه بر انجام کار بسته بندی خرما، برای امور مختلف دیگر از جمله؛ بسته بندی گز، بسته بندی قند، بسته بندی شکلات و بسیاری از محصولات مختلف دیگر کاربرد دارند. از این رو می‌توان نه تنها برای بسته بندی خرما، بلکه برای بسته بندی بسیاری از محصولات خاص دیگر از چنین دستگاه‌هایی استفاده نمود. تنها با صرف هزینه‌های بسیار مناسب با خرید درجه‌ یک‌ترین انواع این دستگاه‌ها به صورت مستقیم و عمده می‌توان عالی‌ترین بسته بندی از خرما را به راحتی انجام داده و این بسته‌ها را به بازار فروش محصول عرضه نموده و رضایت مشتریان خرما را به راحتی جلب کرده و به این شکل بر تولید و فروش بالای چنین محصول پرخاصیت و انرژی زا رونق چشمگیری بخشید.

برای بسته‌بندی خرما در بسته‌های مختلف دستگاه‌های متعددی از محصولات نادی‌پک را می‌توان به کار برد. برای مثال دستگاه شرینک تونلی تمام‌اتوماتیک NPT1800 در دو مرحله عمل بسته‌بندی را انجام می‌دهد و برای بسته‌بندی خرما در کارخانه‌های ارائه‌دهنده این محصول بسیار مناسب است.

برای بسته‌بندی خشکبار می‌توانید از دستگاه‌های نادی‌پک مانند دستگاه سیل وکیوم رومیزی NPR100 استفاده کنید. دستگاه‌های دیگر مانند شرینک تمام‌اتوماتیک NPT1800 نیز برای این کار بسیار مناسب هستند.

بسته‌بندی خرما با استفاده از دستگاه‌های شرینک نادی‌پک به سادگی انجام می‌شود. برای این کار بسته خرما بر روی نوار دستگاه قرار گرفته و فیلم بسته‌بندی به دور آن پیچیده می‌شود و سپس در قسمت وکیوم دستگاه فیلم به دور بسته خرما می‌چسبد.

برای بسته‌بندی خشکبار باید از فیلم‌های شفاف استفاده شود. همچنین بسته‌بندی باید به شکلی انجام شود که امکان نفوذ رطوبت و گرد و خاک به درون بسته وجود نداشته باشد.

برای اطلاع از قیمت دستگاه‌های شرینک مناسب برای بسته‌بندی خشکبار و خرما با شماره ۰۲۱۸۸۷۷۹۳۶۵ تماس بگیرید.