دریافت مشاوره، انتخاب و خرید دستگاه بسته بندی گوشت و محصولات پروتئینی

معرفی دستگاه بسته بندی گوشت و انواع آن - بسته بندی محصولات پروتئینی | بسته بندی محصولات گوشتی

با افزایش جمعیت شهرها و فرهنگ زندگی مدرن بسیاری از نیازهای انسان به مواد غذایی چون گوشت و فراورده‌های گوشتی بیش از پیش افزایش یافته است. همان طور که می‌دانید فرایند نگهداری گوشت و فراورده‌های آن امری بسیار حساس و دشوار است. چیزی که در نگهداری از فراورده‌های گوشتی اهمیت بسیار زیادی دارد نوع بسته بندی است. در واقع چگونگی بسته بندی گوشت و فراورده‌های گوشتی در مدت زمان ماندگاری و حفظ تازگی بافت این مواد نیز تاثیر بسیار زیادی دارد. صنعت بسته بندی از سالیان گذشته تا به امروز همگام با پیشرفت علم توسعه قابل توجهی داشته است. به گونه‌ای که امروزه برای بسته بندی بهداشتی محصولات گوشتی به منظور نگهداری‌های طولانی مدت از دستگاه بسته بندی گوشت در مدل‌های مختلفی استفاده می‌شود. بسته بندی محصولات پروتئینی مزیت‌های بسیار زیادی داشته و به تنهایی توانسته انقلابی نوین را در صنعت بسته بندی مواد غذایی پروتئینی به وجود آورد. در ادامه این مطلب در رابطه با صنعت بسته بندی گوشت و مدل‌های مختلف و پرکاربرد این صنعت به توضیحات کامل‌تری می‌پردازیم.

تاریخچه صنعت بسته بندی گوشت

انسان به مدت بیش از 5 هزار سال است که از گوشت حیوانات برای تامین انرژی و سلامت خود استفاده می‌کند. اما مهم‌ترین نکته‌ای که در این زمینه وجود دارد این است که انسان تا چندین سال قبل هنوز نتوانسته بود بهترین و بهداشتی‌ترین روش برای محافظت از گوشت را کشف کند. به همین دلیل در سالیان دور بلافاصله بعد از کشتار حیوانات گوشت آن‌ها به صورت تازه مصرف می‌شد. اما حدود 100 سال پیش انسان‌ها توانستند چگونگی پرورش حیوانات را آموخته و به دنبال آن فرایند فریز یا همان منجمد کردن گوشت تازه را بیاموزند. البته بعد از گذشت چندین سال قصاب‌ها گوشت‌‌ها را تکه تکه کرده و در میان پوشال و کاه تا زمان فروش قرار می‌دادند. اما با گذشت زمان و پیشرفت علم و تکنولوژی انسان‌ها به شیوه‌های جدیدی از بسته بندی روی آوردند، اما تمامی این شیوه‌ها کارایی لازم برای نگهداری طولانی مدت محصولات پروتئینی و گوشتی را نداشتند. تا اینکه در طی چندین سال اخیر انسان‌ها از فرایند فریز کردن گوشت الهام گرفته و توانستند متریال‌ها و روش‌های جدیدی را برای بسته بندی طولانی مدت این نوع مواد غذایی کشف کنند. امروزه برای بسته بندی طولانی مدت و بهداشتی محصولات پروتئینی از بسته بندی گوشت در مدل‌های مختلف استفاده می‌شود. تاریخچه بسته بندی گوشت

اهمیت بسته بندی محصولات پروتئینی و گوشتی

بسته بندی همواره مهم‌ترین پارامتر در نگهداری از محصولات مختلف به خصوص مواد غذایی و فراورده‌های گوشتی حساس در پروسه‌های مختلف انبار کردن، توزیع و فروش است. در واقع محصولات پروتئینی و گوشتی به دلیل داشتن ماهیت حساس و واکنش‌پذیر باید در بسته بندی‌های خاصی قرار گیرند تا در شرایط مختلف نیز طراوت و کیفیت اولیه خود را حفظ کنند. همان طور که می‌دانید گوشت و فراورده‌های گوشتی به سرعت فاسد شده و قابلیت بسیاری در جذب باکتری‌های مضر دارند. در صورتی که فرایند بسته بندی این نوع محصولات به درستی و با اصول اولیه بهداشت صورت نگیرد ممکن است مشکلات بسیاری را در سطح سلامت جامعه به وجود آورد. در سالیان گذشته بسته بندی محصولات گوشتی برای نگهداری و استفاده‌های طولانی مدت امری ناممکن بود، اما توسعه علم و تکنولوژی و روی کار آمدن دستگاه بسته بندی گوشت در مدل‌های مختلف تمامی این مشکلات به یکباره برطرف شده است. پیشرفت صنعت بسته بندی گوشت و محصولات پروتئینی از بروز بسیاری از مشکلات جانی و مالی در این زمینه جلوگیری کرده است.

یک بسته بندی اصولی و بهداشتی گوشت باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

در فرایند بسته بندی گوشت باید برخی از اصول و قوانین نیز رعایت شوند تا بسته بندی طراحی شده هم از نظر بازاریابی و فروش و هم از نظر سطح کیفی و بهداشت در بالاترین رده قرار گیرد. در بسته بندی گوشت باید از نایلونی استفاده شود که علاوه بر داشتن ماهیت واکنش‌ناپذیر مانع از نفوذ و ورود عوامل محیطی مخرب همچون باکتری و ذرات هوا به محتویات بسته بندی شود. زمانی که گوشت و فراورده‌های گوشتی در معرض گازهایی چون اکسیژن، کربن دی‌اکسید و نیتروژن قرار می‌گیرند به سرعت فاسد شده و غیر قابل استفاده می‌شوند. به همین منظور باید بسته بندی محصولات پروتئینی و همچنین نوع فیلم بسته بندی بهترین کیفیت و کارایی را داشته باشند. اما مسئله‌ای که در این میان حائز اهمیت است، نوع بسته بندی گوشت استفاده شده در صنایع بسته بندی گوشت و فراورده‌های گوشتی است. چگونگی عملکرد این دستگاه نقش تعیین کننده‌ای در بهداشت و زیبایی ظاهری بسته بندی دارد.

دستگاه بسته بندی گوشت چیست؟

دستگاه بسته بندی گوشت از جمله جدیدترین و مدرن‌ترین دستگاه‌هایی است که در طی چندین سال اخیر توسط شرکت‌های معتبری همچون نادی پک تولید و به بازار عرضه شده است. در مدل‌های مختلف این نوع دستگاه‌های بسته بندی، کلیه فرایندهای بسته بندی به صورت کاملا بهداشتی صورت می‌گیرد تا بافت و ماهیت حساس گوشت و فراورده‌های گوشتی در اثر گذر زمان تحت تاثیر عوامل محیطی مخرب قرار نگرفته و سالم بمانند. دستگاه بسته بندی گوشت و پروتئین یکی از پرکاربردترین دستگاه‌هایی است که در فروشگاه‌ها و کارخانه‌های لبنیات و گوش و مرغ استفاده می‌شود. دستگاه بسته بندی گوشت نادی علاوه بر قابلیت بسته بندی محصولات گوشتی در بسته بندی سایر مواد غذایی چون مرغ، تخم مرغ و لبنیات استفاده می‌شود.

معرفی انواع دستگاه بسته بندی محصولات پروتئینی نادی پک

نادی پک عرضه‌کننده بهترین دستگاه‌های بسته بندی در انواع مختلف است که در ادامه به جزئیات و مشخصات این دستگاه‌ها و اینکه هر کدام برای چه کاربردی مناسب هستند، می‌پردازیم. برای انتخاب بهترین دستگاه بسته بندی پروتئین باید به ابعاد دستگاه و توان تولیدی آن در هر ساعت توجه کرد. بهترین دستگاه بسته بندی گوشت برای فروشگاه‌های داخل شهر، دستگاهی است که ابعاد کوچکی داشته باشد و در عین حال بتواند به سرعت تعداد محصولات زیادی را در هر ساعت بسته بندی کند. در اینجا می‌خواهیم شما را با ۴ مدل از بهترین دستگاه‌های بسته بندی گوشت و پروتئین نادی پک آشنا کنیم که تمام نیازهای شما را با کمترین هزینه پوشش می‌دهند. هر یک از این دستگاه‌ها قابلیت‌ها و امکانات خاصی داشته و در نهایت فرایند بسته بندی را به شکلی متفاوت انجام می‌دهند. شما می‌توانید بسته به نوع کارایی خود یکی از این دستگاه‌ها را خریداری کنید.
  • دستگاه شیرینگ پلی اتیلن NPM 90
  • دستگاه سیل وکیوم تمام اتوماتیک NPR1000
  • دستگاه سیل وکیوم رومیزی NPR100
  • دستگاه سیل وکیوم روتاری نیمه اتوماتیک NPR200

بهترین و مناسب‌ترین دستگاه بسته بندی گوشت کدام است؟

به دلیل وجود تنوع بسیار بالا در مدل‌های دستگاه بسته بندی محصولات پروتئینی مشتریان به هنگام خرید این نوع دستگاه‌ها همواره با این پرسش روبه‌رو می‌شوند که بهترین و مناسب‌ترین دستگاه بسته بندی گوشت کدام است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که دستگاه‌های مخصوص بسته بندی گوشت تولید شده در نادی پک همواره بالاترین کارایی و کیفیت را دارند، اما شما بسته به حیطه فعالیت خود باید یکی از این دستگاه‌ها را انتخاب کرده و خریداری کنید. اما در حالت کلی بهترین دستگاه بسته بندی گوشت دستگاهی است که بتوانید تمامی نیازهای شما را در زمینه بسته بندی برطرف کند.

امکانات و موارد کاربرد دستگاه شیرینگ پلی اتیلن NPM90

فناوری شیرینگ یا همان شرینک یکی از بهترین روش‌ها برای بسته بندی مواد غذایی به خصوص محصولات پروتئینی نیمه‌آماده و گرم است. بسته بندی تکه‌های کوچک محصولات گوشتی به وسیله دستگاه‌های مختلف بسته بندی امری دشوار، زمان‌بر و هزینه‌بر است. بهترین دستگاه بسته بندی گوشت در اندازه‌های کوچک دستگاه شیرینگ پلی اتیلن NPM90 است. این دستگاه بنا بر ابعاد مناسب و توان مصرفی 12 کیلو وات خود قادر است تا محصولات ورودی را با بیشینه ارتفاع 33 سانتی‌متر و عرض 45 سانتی‌متر در کمترین زمان بسته بندی کند. برای بسته بندی محصولات گوشتی مد نظر خود کافی است تا آن‌ها روی ریل این دستگاه بسته بندی گوشت قرار دهید تا در مدت زمانی بسیار کم محصول خود را به همراه یک بسته بندی کاملا بهداشتی و شکیل و زیبا تحویل بگیرید. در این دستگاه محصول بعد از قرار گرفتن در داخل تونل فیلم یا نایلون بسته بندی مخصوص دورتادور آن پیچیده می‌شود. سپس فرایند وکیوم کردن نیز در داخل تونل انجام می‌شود تا پلاستیک بسته بندی به صورت کامل دورتادور محصول را احاطه کند. دستگاه بسته بندی گوشت شیرینگ پلی اتیلن NPM90

مزایای فنی دستگاه شیرینگ پلی اتیلن NPM90

از مزایای فنی این مدل دستگاه بسته بندی گوشت می‌توان به مواردی چون سرعت بسته بندی بالا، داشتن رنگ استاتیک و ضر ضربه و سهولت در جابه‌جایی به دلیل داشتن وزن کم اشاره کرد. البته به همراه این دستگاه شرکت نادی پک یک عدد سی دی آموزشی و دفترچه راهنمای فارسی را ارائه می‌دهد. وجود کانوایر میله‌ای در این دستگاه باعث می‌شود تا فرایند شرینک با سرعت بیشتری انجام شود.

امکانات و مشخصات دستگاه سیل وکیوم روتاری (نیمه اتوماتیک) NPR200

دستگاه سیل وکیوم روتاری NPR200 بهترین دستگاه بسته بندی گوشت برای افرادی است که قصد دارند راندمان کاری خود را در زمینه بسته بندی افزایش دهند. این دستگاه بسته بندی محصولات پروتئینی مجهز به سیستم وکیوم و تزریق گاز (MAP) و قالب چرخشی است. قالب چرخشی دستگاه سیل وکیوم روتاری (نیمه اتوماتیک) NPR200 می‌تواند در بالا بردن راندمان کاری شما بسیار مفید باشد چراکه همزمان با شروع بسته بندی محصول توسط دستگاه، طرف دیگر قالب به سمت اپراتور قرار می‌گیرد و شخص می‌تواند در حد فاصل بسته بندی شدن محصول داخل دستگاه، محصول بعدی را داخل سینی قرار دهد و آماده کند. به این صورت در زمانی که دستگاه مشغول بسته بندی محصولات است، اپراتور نیز در حال آماده کردن محصول بعدی بوده و در نتیجه در زمان کمتری محصولات بیشتری بسته بندی می‌شوند. با توجه به سرعت بسیار بالای این دستگاه شما می‌توانید با کمک آن در هر دقیقه ۲ تا ۶ محصول پروتئینی را بسته بندی کنید. از ویژگی‌های مهم این دستگاه می‌توان به سیستم کنترل PLC، امکان کنترل زمان دوخت و درجه حرارت، قالب چرخشی و ... اشاره کرد.

مزایای فنی دستگاه سیل وکیوم روتاری (نیمه اتوماتیک) NPR200

ابعاد این دستگاه 1500*1100*1150 میلی‌متر میلی‌متر بوده و در مقایسه با سایر دستگاه‌های بسته بندی گوشت فضای کمتری را اشغال می‌کند. در حقیقت شما می‌توانید از این دستگاه به دلیل تولید صدای کم و همچنین اشغال فضای کم در داخل محیط‌های کوچک همچون فروشگاه‌ها نیز استفاده کنید. این دستگاه قابلیت بسته بندی ظروف و محصولات دو ظرفه با حداکثر ابعاد 180*275 میلی‌متر و تک ظرفه با حداکثر ابعاد 385*275 میلی‌متر را دارد. استفاده از نمایشگر لمسی رنگی با منوی دو زبانه فارسی و انگلیسی باعث شده تا اپراتور دسترسی آسان‌‌تری به این دستگاه داشته باشد. افزون بر موارد فوق بدنه تمام استیل این دستگاه بسته بندی گوشت از جنس استیل ضد زنگ بوده و به همین دلیل وزن سبک‌تری نیز دارد.

معرفی دستگاه سیل وکیوم تمام اتوماتیک NPR1000 و کاربرد آن در شرکت های بسته بندی گوشت و مرغ

همان طور که می‌دانید دستگاه بسته بندی گوشت اتوماتیک به مراتب دقت و سرعت عمل و در نهایت بازدهی بیشتری نسبت به دستگاه نیمه اتوماتیک و دستی دارد. یکی از بهترین و پرکاربردترین دستگاه‌های بسته بندی گوشت دستگاه سیل وکیوم تمام اتوماتیک NPR1000 نام دارد. این دستگاه بنا بر امکانات و قابلیت‌های خاص خود در شرکت‌های بسته بندی گوشت و مرغ کاربرد بسیار گسترده‌ای دارد. اگر به دنبال یک دستگاه تمام اتومات هستید، پیشنهاد ما به شما انتخاب دستگاه سیل وکیوم تمام اتوماتیک NPR1000 است. این دستگاه دارای یک قالب خطی و مجهز به قابلیت وکیوم و تزریق گاز (MAP) است که همین امر باعث شده است تا به یکی از بهترین دستگاه‌های بسته بندی محصولات پروتئینی و مواد غذایی تبدیل شود. دستگاه سیل وکیوم تمام اتوماتیک NPR1000 از طریق ایجاد خلاء، بهترین محیط را برای نگهداری از محصولات شما فراهم می‌کند. با استفاده از تکنولوژی سیل وکیوم این دستگاه می‌تواند هوای اضافی موجود در داخل بسته بندی را تخلیه کرده و مانع از فاسد شدن مواد غذایی و در عین حال حفظ طراوت و شادابی این مواد می‌شود. با خرید دستگاه ۱۰۰۰ NPR می‌توانید در هر دقیقه ۸ تا ۱۲ محصول پروتئینی را بسته بندی کنید. یکی از خصوصیات مهم این دستگاه داشتن جمع‌کننده ضایعات فیلم در انتهای دستگاه است که باعث می‌شود بتوانید باقی‌مانده فیلم را جمع‌آوری کنید. این دستگاه به سیستم بازکننده رول نیز مجهز شده است.

امکانات و ویژگی‌های دستگاه سیل وکیوم رومیزی NPR100

این مدل از دستگاه برای بسته بندی گوشت و محصولات پروتئینی تولید شده در شرکت نادی پک بهترین و به‌صرفه‌ترین دستگاه برای بسته بندی‌های کوتاه مدت است. در واقع دستگاه سیل وکیوم رومیزی NPR100 بهترین انتخاب برای فروشگاه‌ها و رستوران‌هایی است که می‌خواهند غذاهای خود برای مدت کوتاهی (مثلا برای ارسال غذا به مشتریان) بسته بندی کنند. تفاوت دستگاه NPR100 و دستگاه NPR200 در نوع سینی است. دستگاه NPR100 دارای یک قالب کشویی است که اپراتور می‌تواند آن را باز کرده و ظرف غذا را داخل مکان مخصوص آن قرار دهد. پس از بستن کشو، دستگاه شروع به بسته بندی طرف غذا می‌کند. بعد از اتمام بسته بندی هر یک از ظروف اپراتور می‌تواند مجددا کشو را باز کرده و ظروف غذای بعدی را در این محفظه جایگزین کند. به این شکل که اپراتور کشوی دستگاه را باز کرده و متناسب با نوع قالب، ظرف را در آن قرار داده، کشو را بسته و دستگاه فرایند بسته‌بندی را انجام می‌دهد. این مدل دستگاه محصولات پروتئینی بر خلاف بسیاری از دستگاه‌های هم رده خود فضای زیادی را اشغال نکرده و همچنین سرعت بالاتری در بسته بندی دارد. این دستگاه در هر دقیقه می‌تواند 10 الی 15 محصول را بسته بندی کند. بسته بندی گوشت NPR100 مناسب بسته بندی محصولات پروتئینی در ظروف مختلف از جنسPP ،PET یا PE است. اگر در فروشگاه و رستوران خود محدودیت فضا دارید و می‌خواهید با سرعت و همچنین کیفیت بالا محصولات غذایی و پروتئینی خود را بسته بندی کنید دستگاه سیل وکیوم رومیزی NPR100 بهترین گزینه برای شما است.

خرید دستگاه بسته بندی گوشت و محصولات پروتئینی

اگر قصد خرید دستگاه بسته بندی گوشت و انواع محصولات پروتئینی با بالاترین کیفیت و پایین‌ترین قیمت را دارید بهتر است با کارشناسان نادی پک تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ما می‌توانند اطلاعات تخصصی را در مورد خرید بهترین و مناسب‌ترین دستگاه بسته بندی محصولات پروتئینی را به صورت کاملا رایگان به شما ارائه دهند. در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد چگونگی خرید دستگاه بسته بندی گوشت می‌توانید با کارشناسان نادی پک از طریق شماره تلفن زیر ارتباط برقرار کنید: 02188779365

دستگاه مناسب برای بسته‌بندی محصولات پروتئینی چیست؟

دستگاه بسته‌بندی شرینک پلی‌اتیلن NPM90 برای بسته‌بندی مواد پروتئینی درون کارتن و محصولات با وزن بالا مناسب است. همچنین دستگاه سیل وکیوم نیمه‌اتومات NPR200 نیز برای بسته‌بندی محصولات غذایی از جمله مواد پروتئینی در داخل ظروف مختلف انتخابی عالی به حساب می‌آید.

دستگاه مناسب برای بسته‌بندی فرآورده های گوشتی چیست؟

برای بسته‌بندی محصولات فرآورده‌های گوشتی استفاده از دستگاه بسته‌بندی شرینک پلی‌اتیلن NPM90 و همچنین دستگاه‌های دیگر مانند سیل وکیوم تمام‌اتومات NPR1000 و سیل وکیوم روتاری نیمه‌اتومات NPR200 بسیار مناسب است.

راهنمای بسته‌بندی محصولات پروتئینی

بسته‌بندی محصولات پروتئینی باید به شکل کامل و با دقت انجام شود تا از نفوذ هوا و مواد آلاینده به درون بسته جلوگیری شود. برای بسته‌بندی محصولات پروتئینی کافی است ظرف حاوی این مواد را بر روی ریل دستگاه شرینک قرار دهید. سپس عمل دوخت انجام می‌شود. پس از دوخت، بسته به سمت تونل حرارتی هدایت می‌شود و پلاستیک بسته‌بندی بر روی محصول جذب می‌شود.

راهنمای بسته‌بندی فرآورده های گوشتی

با توجه به اینکه فرآورده‌های گوشتی خیلی سریع واکنش داده و کیفیت خود را از دست می‌دهند، بنابراین باید بسته‌بندی آن‌ها به شکلی انجام شود که امکان ورود هوا و رطوبت به درون بسته وجود نداشته باشد.

قیمت دستگاه بسته‌بندی محصولات پروتئینی و فرآورده های گوشتی

برای استعلام قیمت دستگاه بسته‌بندی محصولات پروتئینی و گوشتی، از طریق شماره ۰۲۱۸۸۷۷۹۳۶۵ با کارشناسان نادی‌پک تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *