دریافت مشاوره، انتخاب و خرید دستگاه بسته بندی عرقیات گیاهی

دستگاه بسته بندی عرقیات گیاهی

محصولاتی که در بطری ارائه می­شوند، معمولا به شکل پک­های چندتایی عرضه می­شوند. عرقیجات به دلیل گیاهی و طبیعی بودن از جمله محصولاتی هستند که طرفداران زیادی به خود جلب کرده­اند. بسته بندی عرقیحات نیز اهمیت زیادی دارد و باید در بهترین شکل ممکن انجام شود تا هم در هنگام حمل و نقل ایمنی محصولات حفظ شود و هم در فروشگاه­ها بهداشت محصولات به شکل کامل رعایت شود.

بسته بندی عرقیجات به چه روشی انجام می­شود؟

بسته بندی بطری‌ها و مواد داخل آن‌ها توسط انواع مختلف دستگاه‌ها صورت می‌گیرد. از مهم‌ترین انواع بسته بندی عرقیجات و بطری­های دیگر می‌توان به شیشه، پلاستیک و کاغذ اشاره کرد. برای بسته بندی انواع نوشیدنی‌ها مانند آب معدنی، آبمیوه، عرقیجات و… از بطری استفاده می‌شود. بطری‌ها نیز در جنس‌های مختلف مانند مقوا، شیشه و یا پلاستیک وارد بازار می‌شوند که هر کدام روش‌های مخصوص به خود را دارند و این امر به کاربرد محصول، بستگی دارد. بسته بندی بطری در سه مرحله اصلی انجام می‌گیرد. اولین مرحله بسته بندی بدون واسطه است که مواد نوشیدنی بدون واسطه در داخل یک پک قرار می‌گیرد. این مرحله را بسته بندی اولیه یا همان بسته بندی مصرفی می‌گویند. در مرحله دوم بسته بندی اطلاعات محصول بر روی پک اصلی ثبت می­شود. برای طبقه بندی محصول نهایی در پک­های پر تعداد مرحله دیگری در نظر گرفته می­شود. در مرحله سوم برای راحتی حمل و نقل کالای تولید شده آن­ها را در تعداد مشخصی طبقه­بندی کرده و در بسته­های پلاستیکی، نایلون­های بسته بندی شرینگ و یا فیلم استرچ بسته بندی می­کنند.

بسته بندی عرقیجات در بطری­های پلاستیکی

در حالت کلی دو نوع پلاستیک می­توان در نظر گرفت. ترموپلاست­ها و ترموست­ها. ترموپلاست­ها نسبت به ترموست­ها از مقاومت پایینی برخوردار هستند. برای شکل­دهی این دسته از گرما و حرارت استفاده می­شود و اگر در مقابل گرما و حرارت قرار بگیرند به سادگی تغییر شکل می­دهند. به همین علت این نوع بسته بندی در موادی کاربرد دارد که نیاز به مقاومت زیادی ندارد. موادی مانند روغن، نوشابه، شامپو، آب معدنی، انواع مختلف آبمیوه و… ترموست­ها بر خلاف ترموپلاست­ها مقاومت بیشتری در مقابل نور و گرما دارند. به همین علت موادی که نیاز به مراقبت بیشتری دارند و زود فاسد می­شوند مانند داروها به این روش بسته بندی می­شوند.

بسته بندی بطری در نایلون­های بسته بندی

برای فشرده کردن کالاها به ویژه بطری­ها و مرتب قرار دادن آن­ها در کنار هم از دستگاه­هایی مخصوص استفاده می­شود. این روش نیز در انواع مختلفی انجام شده و با توجه به اندازه و نوع محصول تولید می­شود. اکثرا بطری­های نوشیدنی در این روش به بازار عرضه می­شوند چرا که در این روش محصول در مقابل ضربه، حرارت و بی­نظمی مقاوم شده و به راحتی به دست مصرف کننده می­رسد. یکی از مهم­ترین راه­های بسته بندی بطری در نایلون، بسته بندی شیرینگ است. در این مدل نایلون از راه حرارت و گرما به دور محصول پیچیده شده و کالا را در مقابل گرد و خاک و ضربه مقاوم می­کند. نایلون­های شیرینگ نیز در ابعاد مختلف تولید شده و نایلون­های شیرینگ ضخیم برای آب معدنی، نوشابه، کنسرو و روغن مورد استفاده قرار می­گیرند. نایلون­های شیرینگ نازک نیز برای محصولاتی مانند پارچه استفاده می­شود که وزن کمی داشته و به راحتی حمل و نقل می­شوند. بعد از تولید محصول و بسته بندی اولیه آن در ظروف مخصوص برای پک کردن آن­ها و قرار دادن بطری­های چند تایی به صورت منظم در کنار هم روش شیرینگ را به کار می­گیرند. دستگاه­های شیرینگ نیز انواع گوناگونی دارند که از مهم­ترین آن­ها می­توان به شیرینگ تونلی، شیرینگ کابینی و شیرینگ پلی اتیلن اشاره کرد.

بسته بندی عرقیجات با دستگاه شیرینگ کابینی

اکثر رستوران­ها و فروشگاه­ها برای بسته بندی سریع مواد توسط خودشان و ارائه آن به مشتری از این دستگاه استفاده می­کنند. در محیط خانه نیز می­توان از دستگاه شیرینگ کابینی استفاده کرد. با توجه به کارایی گسترده این دستگاه­ها، از آن­ها برای بسته بندی عرقیجات در مراکز تولید عرقیجات نیز استفاده می­شود.

بسته بندی عرقیجات  با دستگاه شیرینگ تونلی

دستگاه شیرینگ تونلی نسبت به دستگاه کابینی ساختار پیچیده­تری داشته و در کارخانجات و مصارف صنعتی استفاده می­شوند. یکی دیگر از تفاوت­های این دستگاه با دستگاه شیرینگ کابینی سرعت استفاده از آن است. دستگاه مناسب برای بسته‌بندی عرقیجات چیست؟ بطری‌های عرقیجات را می‌توان با استفاده از دستگاه‌های شرینک‌پک نادی‌پک مانند دستگاه NPM90 و دستگاه شرینک‌پک تمام‌اتوماتیک NPA1800-NPT1800 بسته‌بندی کرد. این محصولات به شکل پک‌های چندتایی بسته‌بندی می‌شوند. راهنمای بسته‌بندی عرقیجات بهترین روش بسته‌بندی بطری‌های عرقیجات، بسته‌بندی به صورت پک‌های ۶ تایی است. ابتدا فیلم شرینک به دور پک پیچیده شده و سپس در کوره حرارتی فیلم به دور محصولات چسبیده می‌شود. قیمت دستگاه بسته‌ بندی عرقیجات دستگاه‌های شرینک بر اساس ابعاد و ویژگی‌های دیگر، قیمت‌های مختلفی دارند. برای اطلاع از قیمت دستگاه‌های نادی‌پک، با شماره ۰۲۱۸۸۷۷۹۳۶۵ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *